شرایط انجام ،لغو و یا تغییر رزرو

هتل پارسیس مشهد

شرایط انجام رزرو:

پس از ارائه درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش پرداخت توسط هتل˛ متقاضی می بایست در مهلت زمانی تعیین شده˛ نسبت به واریز وجه به حساب بانکی هتل اقدام و فیش واریزی یا حواله بانکی (شامل واریز نقدی به حساب˛ انتقال کارت به کارت در شبکه شتاب و یا پرداخت آنلاین) را به شماره تماس هتل نمابر ˛ ایمیل و یا از طریق امکانات اینترنتی ارسال نماید .

هتل موظف خواهد بود پس از دریافت تصویر فیش بانکی ( و یا دریافت تاییدیه الکترونیکی بانکی) و انجام رزرو˛ نسبت به تاٰئید مبلغ حواله وصول شده و یا فیش واریزی و ارائه برگ تائید رزرو به مهمان اقدام نماید .

رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه هتل فاقد اعتبار می باشد و هتل هیچگونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت .

هتل در خصوص جا ماندن یا تاخیر و لغو وسیله سفر مهمانان هیچ گونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه مهمانان در روز مقرر به هتل مشمول شرایط ابطال و انصراف از رزرو خواهد شد .

در صورت رزرو در قالب تور گردشگری مقررات خاص تور در هتل اعمال خواهد شد .

برابر با تعرفه وزارت میراث فرهنگی˛ صنایع دستی و گردشگری افراد زیر 2 سال از پرداخت هر گونه هزینه معاف˛ افراد بین 2 الی 12 سال خردسال محسوب می گردند و قیمت نفر اضافه برای خردسالان نیمه بهاء و برای افراد بالای 12 سال نرخ به طور کامل محاسبه خواهد شد .

تبصره : به افراد زیر 2 سال خدمات تعلق نمی گیرد .

به نرخ های هتل های 4 و 5 ستاره 9٪ مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود ˛ در صورت افزایش نرخ مالیات ما به تفاوت نرخ دریافت می گردد .

چنانچه بعد از انجام رزرو ˛ نرخ اتاق ها و خدمات درخواستی در هتل تغییر نماید رزرو کننده موظف است ما به التفاوت هزینه اتاق و خدمات جانبی اعلام شده را پرداخت نماید .

در ایام پیک ظرفیت اتاق ها محدود می باشد تاخیر در واریزی وجه می تواند باعث پر شدن ظرفیت اتاق مورد نظر باشد که در این گونه موارد هتل هیچگونه مسئولیتی ندارد .

شرایط لغو یا تغییر رزرو :

تغییر تاریخ اقامت ˛ تغییر نام رزرو کننده و لغو رزرو از لحظه تایید رزرو تا 48 ساعت قبل از تاریخ ورود ˛ مشمول خسارت نمی گردد و از 48 ساعت قبل از تاریخ ورود به بعد معادل هزینه اقامت اولین شب به تعداد اتاق های رزرو شده خواهد بود .

تبصره : شرایط ذکر شده شامل ایام پیک نمی باشد .

در صورتیکه رزرو انجام شده به دلایل زیر توسط هتل لغو گردد ˛ کلیه وجه دریافتی از مهمان بدون اخذ هر گونه هزینه ای به وی مسترد خواهد شد .

  • دلایل امنیتی دولتی
  • عدم سرویس دهی هتل به علت موارد فورس ماژور مانند قطع برق˛ آتش سوزی و …
  • قرار داشتن در لیست سیاه
  • هتل در تاریخ ورود رزرو ˛ اتاق را جهت مهمان خالی نگه می دارد و در صورت عدم مراجعه مهمان تا ساعت 12 روز بعد رزرو کنسل گردیده و هزینه آن معادل یک شب کامل به تعداد اتاق های رزرو شده کسر می گردد .